CITAS  LILIJAS
OTHER  LILIES
STARPGRUPU HIBRĪDI - INTERDIVISIONAL HYBRIDS
Šīs grupas lilijas ir samērā jaunas, iegūtas sarežģītu krustojumu rezultātā. Piemēram, LA lilijas radītas garziedu liliju Lilium longiflorum iekrustojot Āzijas lilijās. Orienpeti (OT) ir radīti no austrumlilijām un trompetlilijām, apvienojot abu šo grupu labākās īpašības. Droši varu apgalvot, ka šīs grupas lilijas piedzīvos spožu nākotni. Var pieminēt, ka pēdējos gados ir radītas arī trompetliliju un garziedu liliju (TL), Orleānas un Āzijas liliju (AA), Austrumliliju un Āzijas liliju (OA), Garziedu un Austrumliliju (LO) un trompetliliju un Āzijas liliju (TA) krustojumu šķirnes, kas ir jau pieejamas arī plašākam Latvijas liliju cienītāju lokam.
'Northern Carillon' (reddish-purple with white). Viena no vislabākajām OT lilijām pasaulē! Milzīgi violētsarkani ziedi ar baltiem ziedlapu galiem un apmalēm. Aromāts ir viegls un patīkams.Šīs lilijas kvalitātes pārslavēt nav iespējams! Šķirne praktiski identiska šķirnei 'Silk Road', tāpēc nereti abi nosaukumi tiek minēti kopā: 'Northern Carillon/Silk Road'. Neskaitāmu izstāžu un aptauju uzvarētāja.  € 6.00.
'Silky Belles' (yellowish green Aspet). Gaiši dzelteni-zaļš Aspets (Āzijas un Trompetlilijas krustojums) ar oranži brūniem putekšņiem un sarkani brūnu ēnojumu zieda aizmugurē.. Augstums 90 cm, ziedu skaits līdz 7, zied jūlija vidū.  € 5.00.
LILIJU SUGAS - SPECIES
Šajā grupā ir iekļautas savvaļā augošās, dabas radītās liliju sugas, to varietātes un formas.
L. lancifolium 'Flore Pleno' ( Natural form of tigrinum with double flowers). Dabīgā veidā radusies tīģerlilijas forma ar pildītiem ziediem, kas tika reģistrēta jau 1870. gadā. Zied jūlija pirmajā pusē. Augstums sasniedz 70 - 80 cm, līdz 10 ziediem kātā.  € 1.00.
L. regale (white, fragrant trumpet). Vecā labā smaržīgā karaliskā lilija. Balti trompetveida ziedi ar brūni-rozā svītru ziedlapas ārpusē sāk ziedēt jūnija beigās. Augstums 80 - 90 cm.   € 3.00.  
© D.Hercbergs 2011-17.
Adrese: Parka ielā 4, Vecumnieki, LV 3933. Dāvids Hercbergs.
Mob. tālr. 29474307. e-adrese: davids@lilijas.info
'Dvēseļu Putenis' (LA)  (creamy white LA with TANGO pattern). A. Krūmiņa radītā pirmā Tango tipa LA grupas lilija.  Krēmbalti ziedi ar intensīvu sarkanbrūnu punktojumu un ļoti vieglu aromātu.  80 cm garā tumši zaļā ziedkātā jūlija sākumā uzzied 7 ziedi.   € 3.00

L. wilsonii (orange-red, spotted lily with stem bulbils; flowering time - mid-late July) Vilsona lilijas dabīgais areāls ir Japānā. Tā zied jūlija otrajā pusē ar 7 - 12 oranžiem ziediem tumšos, gandrīz melnos kātos ar melniem stublāja sīpoliņiem. Augstums līdz 120 cm.   € 3.00.
L. pumilum  (bright, glossy, scarlet, fragrant flowers)  Zemā lilija. Zied jau jūnija sākumā un vidū ar nelieliem spoži ugunssarkaniem lejupvērstiem ziediem ar īpatnēji saldenu aromātu. Šaurās adatveida lapas piešķir sugai īpašu smalkumu. Auga augstums ir līdz 60 cm, ziedu skaits - 7 līdz 10.  € 3.00.
L. lancifolium var.flaviflorum 'Yellow Tiger' ( Lemon- yellow flowers with dark purple spots)). Tīģerlilijas varietāte ar dzelteniem ziediem, kas tika reģistrēta 1953. gadā. Zied jūlija vidū vai otrajā pusē ar citrondzelteniem punktotiem ziediem tumšā kātā ar melniem stublāja sīpoliņiem. Augstums 100 - 110 cm, ziedu skaits - līdz 10.  € 3.00. JAU IZPĀRDOTA / SOLD OUT
'Northern Sensation' (reddish-purple with white). Šī šķirne atšķiras no savas māsas 'Northern Carillon' ar nedaudz gaišāku sarkano krāsu zieda centrā un mazliet kausveidīgāku zieda formu. Ziedkāta augstums ir līdz 140 cm, ziedu skaits - 15.
€ 5.00.
Kolekcijas - Collections
Pasūtīšana - Ordering
Trompetlilijas - Trumpets
Martagonlilijas - Martagons
Āzijas lilijas - Asiatics
Lilijas - Lilies
L.bulbiferum (bright orange) Pumpursīpolu lilija, tautā bieži tiek saukta par ķeizarkroni.  Spilgti oranži ziedi ar bagātīgu puntojumu uzzied jūlija vidū.   € 4.00
L.martagon var. daugavense (different shades of pale gray-pink to purple-pink with more or less spots) Daugavas lilija.
Pelēcīgi rozā-ceriņkrāsas ziedi ar sīku punktojumu un zaļganu nektārrievu uzzied jūlija otrajā pusē.   € 6.00
'Frankenmädel' (AT in light salmon colours).  AT - Āzijas lilijas un trompetlilijas hibrīds, kas zied ar sāniski vērstiem pasteļkrāsas ziediem ar kontrastainiem tumšiem putekšņiem. Ziedlapas vidus ir laškrāsā, zieda centrs nedaudz punktots, aizmugure sarkanbrūna. Šķirne sasniedz 70 - 80 cm augstumu.   € 4.00