TROMPETLILIJAS
TRUMPETS
    Šīs grupas liliju radīšanā izmantota arī Lilium regale - populārā karaliskā lilija ar trompetes formas ziediem. Smaržīgās trompetlilijas krustojot ar Lilium henryi - Henrija liliju, iegūtas Orleānas lilijas ar vēl lielāku augumu un zvaigžņveida ziedu formu.
    Šīs grupas lilijas prasa irdenu, viegli sārmainu augsni. Bezsniega ziemās straujas temperatūras svārstības var kaitēt trompetliliju sīpoliem, tāpēc ziemā dobes vēlams nosegt ar sausu mulču. Ja trompetlilijas pasargāsiet no pavasara salnām, tad jūlijā Jūsu acis un nāsis jūsmos un apbrīnos to brīnišķīgos ziedus.
'Apelsīnu aromāts' (orange trumpet, brownish reverse, unusual smell). Oranžkrāsas trompetlilija ar brūnsarkanu zieda ārpusi un zaļu centru. Ziedu aromāts ir unikāls, kā jau minēts nosaukumā. 1. vieta Lilium Balticum 2013.gada izstādē  trompešliliju grupā.  € 6.00.  ŠOGAD PIEDĀVĀJU TIKAI DAŽUS SĪPOLUS. ŠĶIRNE TIEK VAIROTA.
© D.Hercbergs 2011-23.
Adrese: Parka ielā 4, Vecumnieki, LV 3933. Dāvids Hercbergs.
Mob. tālr. 29474307. e-adrese: davids@lilijas.info
'Topmodelīte' (creamy white trumpet with green center and outside). Balta trompetlilija ar citrondzeltenu viduci un zaļu zieda ārpusi. Šķirne  pārspēj savu mātesaugu 'Topmodele', sasniedzot 180 cm augstumu ar pāri par 20 ziediem, kas saglabā perfektu trompetes formu arī noziedot. Ziedēšanas laiks - jūlija otrā puse. Šķirne manā dārzā veiksmīgi pārcieta bargo 13./14.gada ziemu bez jebkāda seguma.  ŠĶIRNE TIEK VAIROTA, SĪPOLI NETIEK PIEDĀVĀTI.'Miss Foto' (white Aurelian). Orleānas lilija ar baltiem ziediem. Zieda ārpuse ir vīnrozā krāsā, zieda centrs - zeltains ar vieglu sarkanu iestrīpojumu. Zied jūlija vidū - otrajā pusē.   € 5.00.

Neaizmirstiet uzmest aci sadaļai ''Kolekcijas'', kurā atradīsiet jau gatavas trompetliliju kolekcijas ar dažādu krāsu ziediem.
Karaliskā lilija ir atrodama sadaļā ''citas lilijas''.
Citas lilijas - Other lilies
Kolekcijas - Collections
Pasūtīšana - Ordering
Martagonlilijas - Martagons
Āzijas lilijas - Asiatics
Lilijas - Lilies
'Soo' (more than 20 creamy trumpets with yellow center on strong 180 cm high stem grown outdoors. My best creation in Trumpets yet). Ziedi ir krēmbalti ar dzeltenu vidu un vīnsarkanu ēnojumu ārpusē. Galvenā šīs šķirnes vērtība ir tās varenajā augumā - 20 un vairāk trompetveida ziedus perfektā ziedkopā āra apstākļos stabili notur druknais 180 cm garais ziedkāts. Šīs veselīgās lilijas ziedēšanas laiks ilgst no jūlija vidus līdz augusta otrajai pusei Tā kā tēva augs nav zināms, šķirne, kaut arī vairāk atgādina orienpetu, tomēr tika reģistrēta trompetliliju grupā, pēc tās mātesauga. Līdz šim vislabākā manis radītā trompetlilija.  € 15.00.   SORRY, SOLD OUT. JAU IZPĀRDOTA.
Different Aurelian hybrids. 4 dažādu Orleānas hibrīdu sīpoli. Ziedēšanas laiks - jūnijs (neapkurināmā siltumnīcā) - jūlijs. Augot ārā, sasniedz 150 cm augstumu ar 5 - 15 ziediem, zem seguma augums pārsniedz 2 metrus. Pateicoties savam sencim - Henrija lilijai Orleānietes ir izturīgākas par parastajām trompetlilijām. 4 sīpoli - € 8.00.LB show 2023