TROMPETLILIJAS
TRUMPETS
    Šīs grupas liliju radīšanā izmantota arī Lilium regale - populārā karaliskā lilija ar trompetes formas ziediem. Smaržīgās trompetlilijas krustojot ar Lilium henryi - Henrija liliju, iegūtas Orleānas lilijas ar vēl lielāku augumu un zvaigžņveida ziedu formu.
    Šīs grupas lilijas prasa irdenu, viegli sārmainu augsni. Bezsniega ziemās straujas temperatūras svārstības var kaitēt trompetliliju sīpoliem, tāpēc ziemā dobes vēlams nosegt ar sausu mulču. Ja trompetlilijas pasargāsiet no pavasara salnām, tad jūlijā Jūsu acis un nāsis jūsmos un apbrīnos to brīnišķīgos ziedus.
'Apelsīnu aromāts' (orange trumpet, brownish reverse, unusual smell). Oranžkrāsas trompetlilija ar brūnsarkanu zieda ārpusi un zaļu centru. Ziedu aromāts ir unikāls, kā jau minēts nosaukumā. 1. vieta Lilium Balticum 2013.gada izstādē  trompešliliju grupā.  € 6.00. 'Gredzena brālība' (creamy white trumpet, greenish yellow inside). Trometlilija ar perfektā ziedkopā sakārtotiem krēmbaltiem ziediem ar dzeltenzaļu viduci un sarkanbrūnu ārpusi zied ar 6 - 9 ziediem jūlija otrajā pusē 130 cm garos kātos.   € 6.00. 

'Soo' (more than 20 creamy trumpets with yellow center on strong 180 cm high stem grown outdoors. My best creation in Trumpets yet). Ziedi ir krēmbalti ar dzeltenu vidu un vīnsarkanu ēnojumu ārpusē. Galvenā šīs šķirnes vērtība ir tās varenajā augumā - 20 un vairāk trompetveida ziedus perfektā ziedkopā āra apstākļos stabili notur druknais 180 cm garais ziedkāts. Šīs veselīgās lilijas ziedēšanas laiks ilgst no jūlija vidus līdz augusta otrajai pusei Tā kā tēva augs nav zināms, šķirne, kaut arī vairāk atgādina orienpetu, tomēr tika reģistrēta trompetliliju grupā, pēc tās mātesauga. Līdz šim vislabākā manis radītā trompetlilija.
€ 11.00. 
'Jūlija Svelme' (golden trumpet with creamy white outside). Unikāls krāsu salikums - spoži dzeltena zieda iekšpuse ar smalku sarkanu iestrīpojumu  un krēmbaltu zieda ārpusi. Lilija sasniedz 130 cm augstumu ar 6 - 12 ziediem. Ziedēšanas laiks - jūlija otrā puse.   € 5.00


Baltās tetraploīdās trompetlilijas / White tetraploid trumpets. Baltas trompetlilijas ar zeltainu vai zaļganu zieda centru. Stingrais līdz  pat 2 m garais kāts bez grūtībām un papildus balstiem spēj noturēt ziedkopu ar 10 ziediem ar sevišķi biezām ziedlapām. Ļoti noturīgas, ilgstošs ziedēšanas laiks.   € 6.00.
© D.Hercbergs 2011-17.
Adrese: Parka ielā 4, Vecumnieki, LV 3933. Dāvids Hercbergs.
Mob. tālr. 29474307. e-adrese: davids@lilijas.info
'Svaigā Seja' (yellow Aurelian). Citrondzeltena Orleānas lilija ar zaļu zvaigzni centrā un brūnsarkaniem putekšņiem. 120 cm augstā ziedkātā izplaukst 10 ziedu.  € 4.00
'Galma aukle' (white Trumpet, golden yellow center, greenish reverse). Balta trompetlilija ar zeltainu zieda centru un tumši brūniem putekšņiem. Zieda ārpuse pie pamatnes ir zaļgana.  € 5.00. 


'Topmodelīte' (creamy white trumpet with green center and outside). Balta trompetlilija ar citrondzeltenu viduci un zaļu zieda ārpusi. Šķirne  pārspēj savu mātesaugu 'Topmodele', sasniedzot 180 cm augstumu ar pāri par 20 ziediem, kas saglabā perfektu trompetes formu arī noziedot. Ziedēšanas laiks - jūlija otrā puse. Šķirne manā dārzā veiksmīgi pārcieta 13./14.gada ziemu bez jebkāda seguma.  € 6.00'Miss Foto' (white Aurelian). Orleānas lilija ar baltiem ziediem. Zieda ārpuse ir vīnrozā krāsā, zieda centrs - zeltains ar vieglu sarkanu iestrīpojumu. Zied jūlija vidū - otrajā pusē.   € 5.00.

Neaizmirstiet uzmest aci sadaļai ''Kolekcijas'', kurā atradīsiet jau gatavas trompetliliju kolekcijas ar dažādu krāsu ziediem.
Karaliskā lilija un Henrija lilija ir atrodamas sadaļā ''citas lilijas''.
Citas lilijas - Other lilies
Kolekcijas - Collections
Pasūtīšana - Ordering
Martagonlilijas - Martagons
Āzijas lilijas - Asiatics
Lilijas - Lilies
'Dzeltenais stārķis' (yellow Aurelian). Varena auguma, stingra, noturīga Orleānas lilija. Jūlija vidū atveras 8 - 12 dzelteni ziedi ar tumšāku vidusdzīslu.   € 5.00. 

'Galma burve' (white Trumpet, yellow center, red-pink reverse). Balta trompetlilija ar platām ziedlapām, svaigi dzeltenu zieda centru un vīnsarkanu ārpuses vidusdzīslu.  € 5.00. 


'Pludmales saule' (apricot Trumpet). Aprikožu krāsas trompetlilija ar ļoti platām ziedlapām, vīnsarkanu zieda ārpusi un lielu augumu uzzied jūlija vidū ar 7 - 12 ziediem.   € 5.00.
'Zooty Beauty' (white Trumpet, greenish yellow inside). Vēlīna trompetlilija ar baltiem, iekšpusē zaļdzelteniem ziediem skaisti sakārtotā ziedkopā. Šī šķirne patiks tiem, kam vairāk tīk nevis milzīgs zieda izmērs, bet to akurāts sakārtojums ziedkopā.   € 4.00