TROMPETLILIJAS
TRUMPETS
    Šīs grupas liliju radīšanā izmantota arī Lilium regale - populārā karaliskā lilija ar trompetes formas ziediem. Smaržīgās trompetlilijas krustojot ar Lilium henryi - Henrija liliju, iegūtas Orleānas lilijas ar vēl lielāku augumu un zvaigžņveida ziedu formu.
    Šīs grupas lilijas prasa irdenu, viegli sārmainu augsni. Bezsniega ziemās straujas temperatūras svārstības var kaitēt trompetliliju sīpoliem, tāpēc ziemā dobes vēlams nosegt ar sausu mulču. Ja trompetlilijas pasargāsiet no pavasara salnām, tad jūlijā Jūsu acis un nāsis jūsmos un apbrīnos to brīnišķīgos ziedus.
'Apelsīnu aromāts' (orange trumpet, brownish reverse, unusual smell). Oranžkrāsas trompetlilija ar brūnsarkanu zieda ārpusi un zaļu centru. Ziedu aromāts ir unikāls, kā jau minēts nosaukumā. 1. vieta Lilium Balticum 2013.gada izstādē  trompešliliju grupā.  € 6.00. Baltās tetraploīdās trompetlilijas / White tetraploid trumpets. Baltas trompetlilijas ar zeltainu vai zaļganu zieda centru. Stingrais līdz  pat 2 m garais kāts bez grūtībām un papildus balstiem spēj noturēt ziedkopu ar 10 ziediem ar sevišķi biezām ziedlapām. Ļoti noturīgas, ilgstošs ziedēšanas laiks.   € 6.00.  SORRY, SOLD OUT.  JAU IZPĀRDOTA.
© D.Hercbergs 2011-18.
Adrese: Parka ielā 4, Vecumnieki, LV 3933. Dāvids Hercbergs.
Mob. tālr. 29474307. e-adrese: davids@lilijas.info
'Svaigā Seja' (yellow Aurelian). Citrondzeltena Orleānas lilija ar zaļu zvaigzni centrā un brūnsarkaniem putekšņiem. 120 cm augstā ziedkātā izplaukst 10 ziedu.  € 4.00.  SORRY, SOLD OUT.  JAU IZPĀRDOTA.
'Topmodelīte' (creamy white trumpet with green center and outside). Balta trompetlilija ar citrondzeltenu viduci un zaļu zieda ārpusi. Šķirne  pārspēj savu mātesaugu 'Topmodele', sasniedzot 180 cm augstumu ar pāri par 20 ziediem, kas saglabā perfektu trompetes formu arī noziedot. Ziedēšanas laiks - jūlija otrā puse. Šķirne manā dārzā veiksmīgi pārcieta bargo 13./14.gada ziemu bez jebkāda seguma.  € 6.00'Miss Foto' (white Aurelian). Orleānas lilija ar baltiem ziediem. Zieda ārpuse ir vīnrozā krāsā, zieda centrs - zeltains ar vieglu sarkanu iestrīpojumu. Zied jūlija vidū - otrajā pusē.   € 5.00.

Neaizmirstiet uzmest aci sadaļai ''Kolekcijas'', kurā atradīsiet jau gatavas trompetliliju kolekcijas ar dažādu krāsu ziediem.
Karaliskā lilija un Henrija lilija ir atrodamas sadaļā ''citas lilijas''.
Citas lilijas - Other lilies
Kolekcijas - Collections
Pasūtīšana - Ordering
Martagonlilijas - Martagons
Āzijas lilijas - Asiatics
Lilijas - Lilies
'Dzeltenais stārķis' (yellow Aurelian). Varena auguma, stingra, noturīga Orleānas lilija. Jūlija vidū atveras 8 - 12 dzelteni ziedi ar tumšāku vidusdzīslu.   € 5.00.  SORRY, SOLD OUT.  JAU IZPĀRDOTA.