MARTAGONLILIJAS
MARTAGONS
'Kalna Karalis' (dark raspberry-red). Ļoti tumši, spoži aveņsarkani ziedi ar gaišāku rīklīti un strīpiņu uz ziedlapām. Reti punktiņi uz gaišāka plankumiņa. Ārpuse matēta. Līdz 25 lieliem (diam. 5 cm) ziediem 130 cm augstā ziedkātā. € 16.00.   SORRY, SOLD OUT.  JAU IZPĀRDOTA.

'Zvaigžņu Vārti' (pink buds open to creamy white, heavily spotted flowers). Krēmbalti ziedi ar purpurkrāsas punktojumu. 25 un vairāk ziedu 130 cm augstā kātā.  € 10.00. SORRY, SOLD OUT.  JAU IZPĀRDOTA.
Lilium martagon (varying shades of purplish pink, different clones). Līdz 30 turbānveida ziediem no gaišas ceriņkrāsas līdz tumši rozā toņiem gan ar izteiktu punktojumu, gan bez punktiem līdz 130 cm slaidos kātos. Dažādi kloni. Zied jūnijā un jūlija sākumā.  € 5.00.
'Jaunie Vārti' (a bit yellowish and for a week later than its sibling 'Zvaigžņu Vārti'). Rozā pumpuri atveras ar gaiši dzelteniem ziediem, kas pēc pāris dienām kļūst krēmbalti. Viegls purpurkrāsas punktējums gar ziedlapas malām un daži punktiņi pie gaiši zaļās pamatnes. Putekšņi oranždzelteni. Tumši zaļā 150 cm augstā kātā līdz 30 ziediem. Zied nedēļu vēlāk par savu māsu 'Zvaigžņu Vārti'.    € 15.00. SORRY, SOLD OUT.  JAU IZPĀRDOTA.
© D.Hercbergs 2011-22.
Pieaugošā interese par martagonlilijām Eiropā un Amerikā sāk sasniegt arī mūsu zemi. Grūti iedomāties lilijas, kas būtu vēl vairāk piemērotas audzēšanai dārzā - līdz 50 ziediem stingros 150 cm augstos kātos ar dekoratīvos mieturos sakārtotām lapām, jau no jūnija vidus ilgi un bagātīgi ziedošas, pilnīgi ziemcietīgas, lēni vairojas, tāpēc nav bieži jāpārstāda, veselīgas, mazprasīgas, tām piemīt izturība salnās, bagātīga krāsu palete. Martagonlilijas var augt jebkurā dārza vietā, bet vislabāk tās jūtas vieglā pusēnā. Martagonlilijas nemīl pārstādīšanu, tāpēc pirmajā gadā pēc iestādīšanas visu savu krāšņumu vēl neparāda.
        Arī šogad sīpolu piedāvājums ir ļoti ierobežots, jo lielākā daļa no tiem tiks izmantota šķirnes vairošanai.
Adrese: Parka ielā 4, Vecumnieki, LV 3933. Dāvids Hercbergs.
Mob. tālr. 29 474 307. e-adrese: davids@lilijas.info


'Jago' (bright dark cherry red with white spots, pollenless). Spoži tumši ķiršsarkani ziedi ar tādas pašas krāsas punktojumu uz baltiem lāsumiem. Oriģinālu izskatu piešķir kontrastējošas baltas puteksnīcas bez putekšņiem. 140 cm garš melns ziedkāts lepni tur 15 ziedus.  ŠĶIRNE TIEK VAIROTA, SĪPOLI PEDĀVĀTI NETIKS.
'Ali Baba'  (Brownish orange-red with a few tiny spots).  Jāņa Vasarieša radītā šķirne ar elegantiem ziediem sarkanbrūnioranžā krāsā un vieglu punktojumu. 12-15 ziedu atveras jūnija beigās - jūlija sākumā 130 cm slaidā tumšā kātā.   € 18.00. SORRY, SOLD OUT.  JAU IZPĀRDOTA.
'Zvanu Tornis'  (orange-bronze with brown spots).  Ziedi ir oranži rozā ar gaišākiem ziedlapu galiem un sīkiem tumšiem punktiņiem uz gaišākiem plankumiem.
24 ziedi ar diametru 5 cm līdz pat 160 cm garā gandrīz melnā kātā.  ŠĶIRNE TIEK VAIROTA, SĪPOLI PEDĀVĀTI NETIKS.
'Early Bird' (yellow-ochre flowers flushed with magenta-pink). Ziedi ir dzeltenīgi ar dūmakaini rozā ēnojumu un nedaudziem sarkanīgiem punktiņiem. Lilijas augums ir ap 130 cm, tā uzzied jūnija beigās ar 15 - 18 ziediem.  € 6.00. SORRY, SOLD OUT.  JAU IZPĀRDOTA.
Baltas martagonlilijas (white seedlings, snow-white to creamy white, with larger or smaller green center). Ziedi no sniegbaltas līdz krēmbaltai nokrāsai ar vai bez punktojuma un lielāku vai mazāku zaļu zvaigzni zieda viducī.   € 15.00. SORRY, SOLD OUT.  JAU IZPĀRDOTA.
'Sviesta sapnis' (light yellow). Gaiši dzelteni ziedi bez punktojuma ar vēl gaišāku zieda ārpusi. Zaļš 130 cm augsts kāts spēj noturēt 20 un vairāk ziedus.  € 15.00. SORRY, SOLD OUT.  JAU IZPĀRDOTA.
Lilijas - Lilies
'Labs vakars' (scarlet red with a bit lighter center). Šarlaksarkani ziedi ar gaišāku zieda  centru, maz izteiktu punktojumu un oranžiem putekšņiem. Jūnija beigās tumši zaļā 130 cm augstā ziedkātā atveras 15 - 20 ziedi.   ŠĶIRNE TIEK VAIROTA, SĪPOLI PEDĀVĀTI NETIKS.
'My Perfect White' (snow-white, flat shape of flower). Lieli, tīri sniegbalti ziedi ar biezām ziedlapām, zaļu centru un gaiši dzelteniem putekšņiem. Zieda forma ir martagonlilijām neraksturīgi plakana. 14 - 20 ziedi jūnija beigās atveras 120 cm garā ziedkātā.   ŠĶIRNE TIEK VAIROTA, SĪPOLI PEDĀVĀTI NETIKS.

Pasūtīšana - Ordering
Trompetlilijas - Trumpets
Kolekcijas - Collections
Āzijas lilijas - Asiatics
Citas lilijas - Other lilies
'Inger Lise' (pale yellowish green). Gaiši dzeltenzaļa zieda iekšpuse, bez punktojuma, balti dzeltena ārpuse, gaiši oranždzelteni putekšņi. 130 cm garā ziedkātā elegantos ziedkātiņos jūlija pirmajā dekādē atveras 14 - 20 ziedi, ieskaitot arī sekundāros. Šķirne izceļas ar lielisku veselību un varenu augšanas sparu. ŠĶIRNE TIEK VAIROTA UN ŠOGAD PĀRDOŠANĀ NEBŪS.

'Bronze Medallion'  (A bronze beauty with mid part of petals yellow with chocolate spots). Viena no labākajām slavenā kanādieša Eda Robinsona radītajām martagonlilijām. Ziedi ir bronzas krāsā ar dzeltenu ziedlapas centru un šokolādes krāsas punktojumu. 140 cm garš ziedkāts notur 20 un vairāk ziedus. Vērtīgs retums.  € 16.00.

'Kiara' ((cherry-red, perfect shape). Spoži ķiršsarkani ziedi ar gaišāku zieda centru un faktiski nemanāmu punktējumu. 20 - 25 eleganti  atvērti ziedi, kuru ziedlapu galiņi pilnīgi saskaras, slaidos ziedkātiņos izplaukst 130 cm augstos tumšos kātos.  ŠĶIRNE TIEK VAIROTA, SĪPOLI PEDĀVĀTI NETIKS.Lilium martagon var. flavidum 
Rare yellow martagon specie. Ļoti reti sastopama martagonliliju suga, iegūta no Jāņa Vasarieša, kurš, savukārt, to ir saņēmis no Viktora  Orehova.  € 18.00. SORRY, SOLD OUT.  JAU IZPĀRDOTA.


'Claude Shride' (dark red flowers with few yellow-orange spots). Spoži tumši sarkani ziedi ar nedaudziem dzeltenoranžiem punktiņiem. ļoti izturīga, veselīga šķirne. Lilijas augums ir ap 130 cm, tā uzzied jūnija beigās ar 15 - 18 ziediem.  € 5.00. SORRY, SOLD OUT.  JAU IZPĀRDOTA.
'Saldais Rīts' (orange-yellow with raspberry-red spots and pollen). Oranždzelteni ziedi ar aveņsarkanu punktojumu un spilgti sarkaniem putekšņiem, Ziedi ir vidēji  lieli, noziedot ziedlapu gali kļūst balti. 15 - 20 ziedi garos ziedkātiņos agri uzzied jūnijā.   € 18.00. SORRY, SOLD OUT.  JAU IZPĀRDOTA.

'Princess Alice' (newly registered with RHS, white to greenisch-yellow). Ziedu krāsa - balta, zaļa zvaigzne centrā līdz ziedlapas vidum pāriet silti dzeltenzaļā tonī. Putekšņu krāsa ir oranždzeltena. Klasiska ziedu forma ar skaisti atliektiem ziedlapu galiem. 15 un vairāk ziedu jūnija beigās atveras 130 cm garā ziedkātā. Sīpolu skaits ir ierobežots.
€ 20.00.

2021. gada jaunums 2 pagaidām bez sava vārda.
(snow-white,with cream-yellow flaire). Lieli, tīri sniegbalti ziedi ar biezām it kā ievaskotām ziedlapām, kurām virsū uzklāts viegli krēmdzeltens tonis, tumšāk dzeltena arī nektārijrieva. Putekšņi ir oranži, drīksna - tumši zaļa.
140 cm garā ziedkātā lepni izvietoti 20 un vairāk ziedi. Sīpolu skaits ir ļoti ierobežots.   € 18.00.  SORRY, SOLD OUT.  JAU IZPĀRDOTA.